Ważne informacje dla uczestników Marszu Pamięci Niepodległości 10. listopada 2019 roku. 

Spotkamy się o godzinie 14: 30 na głównym rynku w centrum miasta Bremen

 

Regulamin dla uczestników marszu

  1. Uczestnicy są zobowiązani do wykonywania poleceń służby porządkowej i kierownika marszu, który jest odpowiedzialny za cały przebieg i bezpieczeństwo.
  2. Jesteśmy zobowiązani do posłusznego wykonania poleceń policji, która nadzoruje, czy wszystkie reguły są dotrzymane.
  3. Marsz służy radosnemu świętowaniu odzyskania Niepodległości Polski. Z tego powodu z marszu mogą być wykluczeni:
    1. Osoby pijane i/lub pod widocznym wpływem środków odżuwających
    2. Osoby zachowujące się agresywnie wobec innych uczestników marszu lub osób przechodzących koło marszu
  4. Nie wolno nosić przy sobie jakiejkolwiek broni oraz rzeczy, które mogą służyć do ranienia osób lub niszczenia mienia.
  5. Otrzymaliśmy zakaz odpalenia jakiejkolwiek pirotechniki ze względów bezpieczeństwa.

 

Dojazd i dojście  na miejsce zgromadzenia

Ponieważ 10-go listopada jest jednocześnie karnawał polecamy wszystkim chętnym dojazd komunikacją miejską. Dojazd do samego centrum miasta może się być z tego powodu utrudniony.

Osobom z poza Bremy oraz przyjeżdzającym na marsz samochodem polecamy skorzystanie z miejsc Park and Ride, żeby stamtąd dojechać do celu.  Odpowiednie miejsca do parkowania i podróżowania można łatwo znaleźć na „google.maps”.

Jeśli przyjeżdżacie państwo komunikacją miejską należy wziąć autobus lub tramwaj, który dojeżdża do przystanku „Domsheide”.

Tutaj zatrzymują się:

Autobusy: 24, 25

Tramwaje: 2,3,4,6,8

Kto przyjeżdża pociągiem do Bremy na dworzec główny, powinien najpierw udać się w kierunku „City”, a stamtąd autobusami 24,25 lub tramwajami 4, 6, 8 dojechać do przystanku „Domsheide” lub udać się pieszo w kierunku południowym. (Zobacz mapę)

 

Dojscie od dworca do mniejsca spotkania
Dojscie z dworca

Trasa i przebieg marszu

Spotykamy się o godzinie 14.30 na głównym rynku w Bremie, koło rycerza Roland.

Przy miejscu spotkania można będzie wynająć lub kupić flagi. Będą też rozdawane śpiewniki, ponieważ zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania pieśni patriotycznych w czasie marszu.

Po zebraniu się uczestników, kierownik marszu, Adam Gołkontt, przywita wszystkich i przedstawi regulamin, do którego są wszyscy prawnie zobowiązani. Policja będzie strzegła marszu.

Potem wspólnie odśpiewamy hymn i Pan Gołkontt wygłosi orędzie do uczestników.

Około godziny 15:00 jako „Uroczysty Marsz Pamięci 101 Rocznicy Niepodległości Polski” ruszamy w kierunku zachodnim przez „Obernstraße” do „Am Brill”.

Stamtąd pójdziemy przez most „Bürgermeister-Schmidt-Brücke“ aż do „Westerstraße”. Potem skręcamy w tą ulice w lewo i w kierunku wschodnim  przechodzimy całe „Westerstraße” do końca.

Tam znów skręcamy na lewo w kierunku północnym i przechodzimy przez Most „Wilhelm Kaisen” aż dojdziemy do katedry. Stamtąd już blisko do punktu wyjścia.

Około godziny 16:30 zgromadzimy się ponownie przy rycerzu „Roland”. Wtedy będą podziękowania i na końcu wspólne odśpiewanie hymnu. Po czym marsz zostanie zakończony.

Szacujemy, że sam marsz będzie trwał od 45 minut do maksymalnie 1,5 godziny.

Trasa marszu
Trasa Marszu Pamieci