Trasa i przebieg marszu

Spotykamy się o godzinie 14.30 na głównym rynku w Bremie, koło rycerza Roland.

Przy miejscu spotkania można będzie wynająć lub kupić flagi. Będą też rozdawane śpiewniki, ponieważ zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania pieśni patriotycznych w czasie marszu.

Po zebraniu się uczestników, kierownik marszu, Adam Gołkontt, przywita wszystkich i przedstawi regulamin, do którego są wszyscy prawnie zobowiązani. Policja będzie strzegła marszu.

Potem wspólnie odśpiewamy hymn i Pan Gołkontt wygłosi orędzie do uczestników.

Około godziny 15:00 jako „Uroczysty Marsz Pamięci 100 Rocznicy Niepodległości Polski” ruszamy w kierunku zachodnim przez „Obernstraße” do „Am Brill”.

Stamtąd pójdziemy przez most „Bürgermeister-Schmidt-Brücke“ aż do „Westerstraße”. Potem skręcamy w tą ulice w lewo i w kierunku wschodnim  przechodzimy całe „Westerstraße” do końca.

Tam znów skręcamy na lewo w kierunku północnym i przechodzimy przez Most „Wilhelm Kaisen” aż dojdziemy do katedry. Stamtąd już blisko do punktu wyjścia.

Około godziny 16:30 zgromadzimy się ponownie przy rycerzu „Roland”. Wtedy będą podziękowania i na końcu wspólne odśpiewanie hymnu. Po czym marsz zostanie zakończony.

Szacujemy, że sam marsz będzie trwał od 45 minut do maksymalnie 1,5 godziny.

Trasa marszu