Letni piknik Polonijny u Konsula RP w Hamburgu

W niedzielę 2 lipca 2017 roku w rezydencji Konsula Generalnego odbył się „Letni Piknik Polonijny”. Zaproszenie otrzymali również działacze „Chrześcijańskiej Wspólnoty Polaków” z Bremy. Z zaproszenia skorzystali Adrian Wittich i małżeństwo Gołkonttów. Na miejscu spotkaliśmy jeszcze naszych współparafian z pmk Bremen.

Konsul zapewnił nam wyborne jedzenie z grilla i muzykę na żywo. Pogoda nam dopisała.

Na pikniku obok konsula generalnego Piotra Golemy oraz wicekonsula Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Adama Borkowskiego pojawiły się także inne ważne osoby oddane Bogu i ojczyźnie, takie jak np. pan Wojciech Pomorski, prezes polskiego stowarzyszenia „Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”, który walczy przeciw bezpodstawnymi bezprawnym zabraniem dzieci z polskich rodzin przez niemiecki urząd od spraw młodzieży (Jugendamt).

Mieliśmy zaszczyt rozmawiać z konsulem Piotrem Golemą oraz Adamem Borkowskim, którzy zapewniają swoje wsparcie dla projektu naszego przedszkola. Z zainteresowaniem wysłuchali również odpowiedzi na pytania stawiane w sejmiku bremeńskim.

Bardzo dziękujemy za mile spędzone niedzielne popołudnie i cieszymy się na dalszą współpracę.

Monika i Adam Gołkontt

z konsulem GolemaMonika i Adam Gołkontt z Konsulem Golemą

Z -ce konsulem BorkowskimMonika i Adam Gołkontt z Konsulem Borkowskim

Z prezesem PomorskimAdam Gołkontt z prezesem Pomorskim ze stowarzyszenia „Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”