Majowy raport 2017

6 maja – zebranie nadzwyczajne ChWP-Bremen

Tematy były zasady przyjęcia nowych członków i relacje ChWP-Bremen do Centrum Chrześcijańskie i Związku Polaków w Niemczech.

7 maja – spotkanie z Konsulem RP Piotrem Golema

Klub Gazety Polskiej  wspólnie z Polską Misją Katolicką w Hamburgu zorganizował ,,Odpust i Dzień Polski” w Hamburgu połączony z wystawą ,,od Unii Lubelskiej do Konstytucji 3-go Maja”. Prezentowane były stoiska z wyrobami i produktami polskiej kuchni regionalnej z Kaszub, Mazowsza, Podhala i Podlasia.

Pojechaly tam dwie osoby z zarządu Monika i Adam Gołkontt.oraz Iwona Gladis (http://capaxdei.de/ ) Na miejscu był Konsul RP Piotr Golema, któremu przedstawiliśmy nasz projekt przedszkola.

Pan Konsul bardzo pozytywnie się odniósł do naszej inicjatywy. Wspólnie rozważaliśmy możliwości wsparcia ze strony Konsulatu RP w Hamburgu. Konsul Golema wspomoże nas marketingowo oraz udzieli pomocy w urzędach. Nasza osobą kontaktową będzie Konsul Borkowski, który jest odpowiedzialny za sprawy języka polskiego.

13 maja – zjazd walny Chrześcijańskiego Centrum

Na walnym zjeździe  Chrześcijańskiego Centrum reprezentowały nas Renata Wittich, Monika i Adam Gołkontt. Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się pod adresem internetowym: http://chcentrum.de/walne-zebranie-sprawozdawcze-czlonkow-stowarzyszenia

17 maja – spotkanie w Volksbanku w sprawie SEPA-Lastschrift

O godzinie 9:00 Adam Gołkontt spotkał z Panem von Glahn z Bremische Volksbank, gdzie mamy nasze konto stowarzyszeniowe. Poinformował mnie o tym, na co muszę uważać przy stosowaniu SEPA-Lastschrift Verfahren, czyli automatycznego sciągania składek członkowskich.

17 maja – spotkanie w domu Pani Anny Wawrzyszko

W drodze do Warszawy Adam i Monika Gołkontt zrobili postój w Berlinie u małżeństwa Wawrzyszko, które się angażuje w Związku Polaków w Niemczech. Pani  wiceprezes  ZwPN Anii Wawrzyszko podała nam kontakt do fundacji Wolność i Demokracja, która nam napisze projekt o dofinansowanie przedszkola do Senatu RP. Dziękujemy za pyszny obiad i mile spędzony czas przy ciekawych rozmowach.

19 maja – spotkanie z Panią Lilą Luboniewicz z Fundacji Wolność i Demokracja

Będąc w Warszawie Adam Gołkontt skorzystał z okazji, żeby spotkać się z Panią Lilą Luboniewicz. Żeby uzyskać dofinansowanie z Senatu RP trzeba napisać odpowiedni projekt. Formularze na rok 2018 będą udostępnione we wrześniu tego roku. Informacje o fundacji na stronie internetowej: http://wid.org.pl/

24 i 25 maja – hospitacja w przedszkolu Fale w Szczecinie

W sprawie stworzenia dwujęzycznego chrześcijańskiego programu wychowawczego uznaliśmy, że potrzebujemy sojuszników. Szwagier Adama Gołkontt pracuje w szkole dla chłopców o nazwie nawigator. Razem z nią jest połączona szkoła dla dziewczyn i przedszkole Fale (http://www.przedszkole.fale.edu.pl/fundacja). Takich przedszkoli i szkół istnieje w Polsce około 30. Stoją  one pod patronatem Opus Dei.

Dyrektorem szkoły w Szczecinie jest Pani Anna Jacyno, która zadeklarowała nam pomoc z programem i szkoleniem personelu, żeby wszystko było po chrześcijańsku.

Materiał informacyjny w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=j9t0j40t8sU

Przedszkole w Bremie na Huchtingu:

Bremeński urząd nareszcie odezwał się w sprawnie lokalu wyszukanego przez nas na Huchtingu. Adam Gołkontt wysłał im pomiary hałasu od urzędu zdrowotnego, jak i mapę lokalu. Więc znowu czekamy na dalsze instrukcje.

Raport złożył

Adam Gołkontt